A Mormon egyház

2020.05.12

(Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza)
(The church of Jesus Christ of Letter day- Saint)

A jezsuita neve: Moloch egyháza

Alapító: Joseph Smith
33. szabadkőműves Illinoi nagypáholy

- Köztörvényes bűnöző
- A hermetikus mágia és a okkultizmus szakértője

Apja jóslással, valamint egy "varázspálca" segítségével, kincskereséssel foglalkozott. Kincskereséssel, okkultizmussal foglalkozó farmergyerekként nőtt fel.
Szélhámosság miatt polgári peres eljárást indítottak ellene, a metodista egyház pedig - ahova azután csatlakozott, hogy Isten az első látomásban határozottan megtiltotta neki - kizárta.
Az elit vér örököse és kabbalista lévén az okkultizmus szakértője lett!
A Russel-ek ( C. T. Russel - jehova tanui) segítségével létrehozta a saját vallását! (Ahogy a bennfentesek mondják Moloch egyházát)
Egyházalapítása után, karrierje csúcsán Nauvoo polgármestere, bankigazgatója, milíciaparancsnoka és amerikai elnökjelölt volt. Az alapító halála után az egyháza több részre szakadt.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jelképeik:

Moroni angyal a trombitával (hívőknek)


Valójában prométeust a hir hozóját jelenti akit a babiloni kultuszt követők luciferként tartanak számon mint olyan lényt aki elhozta a tudást!
Legfőbb szimbólum a Bika


A babiloni Kánaánita kultuszban (Baal-Moloch) hátasállata és megtestesítője volt. Vagyis Moloch oltárában merítkeznek meg a hívek amikor megkeresztelik őket Lucifer szolgálatára! A legfőbb templomukban egyébként egy hatalmas bikasorral díszítet merítkező van!
A mindentlátó szem:

Egyiptomi eredetű jelkép az illuminátusok és az egyház legfőbb jele és természetesen a szabadkőművesség legfelsőbb jele!
Pentagram:

Sátánista szimbólum . A luciferánus egység jele! A legszentebb székesegyházuk is tele van vésve vele meg az ablakok színezve!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A vallásról:

Az 1820-ban mindössze 15 éves Smith egyre gyakrabban hangoztatja hogy ő közvetlenül beszél az Úrral illetve Jézussal is! Emiatt sokszor került bajba más "felekezetek" "vallások " híveivel hiszen akkoriban a vermonti vidékeken bizony több tucat szekta és vallás próbált talpon maradni.

Smith állította hogy Jézus maga mondta neki hogy nincsen egy igazi vallás se a földön csak az amit majd ő fog prezentálni!
1823-ban egy Moroni nevű angyal látogatta meg akit maga isten küldött hozzá hogy megossza vele a tudást.
1827 szeptemberében a New York állambéli Manchester melletti egyik dombon Moroni átnyújt Smithnek egy rakat aranytáblát, amelyen "reformált egyiptomi írással" maga a szent szöveg található. Mivel Joe elég gyatrán állt a hieroglifák olvasásához szükséges kompetenciákkal, a készséges Moroni egyfajta korabeli fordítóberendezéssel is ellátja (ezt két kődarab volt hivatott jelképezni).
Ezeket a köveket egy titokzatos sisakba kellett helyeznie, majd egy furcsa, ugyancsak a sisak részét képező ellenzővel el kellett takarnia az arcát, minek következtében a szemei előtt sorra felvillantak az idegen írásjelekkel írt szavak, s fülében rögtön hallotta azok angol megfelelőjét.
Joseph Smith nekiáll tehát, s a kövek segítségével lefordítja, illetve (két hónap leforgása alatt) tollba mondja az aranytáblákon található szöveget, (természetesen az akinek tollba mondta soha nem látta a táblákat a saját szemével) amely a Mormon Könyve címet kapja (a benne szereplő egyik hajdani prófétáról, Mormonról, aki az egész könyvet - mondjuk úgy - szerkesztette, méghozzá az időszámításunk szerinti ötödik században. Mormon pedig - a keresztény evangelistákhoz hasonlóan - több száz év oral history-ját és írott bölcsességeit gyűjtötte össze a róla elnevezett könyvben.)
Egy fordulatos csavarral azt is megtudjuk belőle, hogy Moroni nem más, mint Mormon próféta fia, aki - ezek szerint - nemcsak sikeresen élte túl az elmúlt 1300 évet, de angyallá is átlényegült.
Nos, ez a mű lett a mormonok szentírása, melynek jelentősége (számukra) a Bibliával vetekszik.

Joe máskülönben igazi fegyveres mormonőrséget is szervezett magának (ez volt a Nauvoo Légió), melynek természetesen ő volt a vezénylő tábornoka. A katonái sem tudták azonban megmenteni az életét, amikor 1844-ben többnejűségért és alkotmányellenes felforgató tevékenységért letartóztatják (függetlenként jelöltette magát az elnökválasztáson is), majd egy - azóta sem teljesen tisztázott hátterű - dulakodásban agyonlövik.


Ahogyan az egy kvázi-Bibliától el is várható, jó sok részből áll, amelyek egyrészt mindenféle régi nép hányattatott sorsát mesélik el, másfelől magával Jézussal is foglalkoznak. Az első a Nephi Első Könyve, az utolsó pedig a Moroni Könyve címet viseli, s a bibliaforgatóknak egy csomó dolog meglehetősen ismerősnek fog tűnni (még a tördelés is), noha számos olyan szereplő bukkan fel bennük, akikről Smith mester színre lépéséig nem hallottunk.
Az izgalmasabb részek közül említést érdemel az a teória, mely szerint az időszámításunk előtti hatodik század környékén a szentföldi tájakról egy csoport izraelita kivándorolt az amerikai földrészre, s belőlük lettek később az indiánok. (LOL)

Ezt a felfedezőutat Nephi vezette. Másik kultúr- és vallástörténeti csemege annak a látogatásnak a dokumentálása, amelyet maga Jézus tett az Egyesült Államokban, izé, Észak-Amerikában, közvetlenül azután, hogy keresztre feszítését követően, a harmadik napon feltámadt.
Ezt a történetet Nephi Harmadik Könyve tartalmazza, részletesen leírva, hogy Jézus hogyan képzeli az emberiség megváltását, illetve a megváltást követő időszak kormányzati és államigazgatási teendőit.
Mormon Könyvét nem igazán lehet a faji egyenlőség sarokkövének nevezni: sajátos magyarázatot ad például az afroamerikaiak bőrszínére: az új földrészen történő megtelepedést követő negyvenedik évben az illegális migránsok egy csoportja (bizonyos Lámán vezetésével) eltávolodik az Úrtól, aki büntetésül bőrüket fekete színűvé változtatja. Ez a társaság aztán roppant vérszomjas bandává változik, akik eldobják maguktól a civilizáció áldásait és visszasüllyednek egyfajta félvad sorba.

A térítés:

A ME hitélet szempontjából deklaráltan és vállaltan offenzív. Nem csinál (és soha nem is csinált) titkot abból, hogy keményen dolgoznak ("they work hard") annak érdekében, hogy minél rövidebb idő alatt minél több tévelygő lelket győzzenek meg a Mormon Könyvében olvasható dolgokról és arról, hogy az őket, illetve egyházukat elutasítók az örök kárhozattal néznek majd farkasszemet.
Azt akarják, hogy add fel addigi életed és hited, csatlakozz hozzájuk, ismerd el törvényeiket és hierarchiájukat, no és (abszolút nem utolsósorban) mindenkori nettó jövedelmed tíz százalékát csengesd be a pártkasszába, úristen, miket beszélek: szóval az egyházi számlára.

Ez utóbbi cselekedet egyik következménye, hogy a ME vagyona (ingóságokban és ingatlanban) napjainkra bőven meghaladja a százmilliárd dollárt (van, aki ennek az összegnek a tízszereséről beszél, de legyünk visszafogottak) a Time kimutatása szerint az egy tagra vetített vagyon szempontjából a mormonoké a Föld leggazdagabb egyháza.


Talán mondanom sem kell, hogy egyházként és Illuminátusi vallásfilozófiaként (hivatalosan) nonprofit jellegű és mint ilyen, intézményként mindenféle adó befizetése alól fel van mentve.
Amint azt a bevezetőben is említettem, Új-Zélandtól Kanadáig, Chilétől Finnországig és Dél-Afrikától Magyarországig (de kiemelten a katolikus többségű országokban) mindenhol beléjük botolhatsz: a konzervatív eleganciájú fiatalok a ME misszionáriusai, akik egy nagyon komoly tréninget követően (amelyre általában központjukban, az Utah állambéli Salt Lake City melletti kiképzőbázisok valamelyikén kerül sor) szétrajzanak a világban és a kárhozatra ítélt lelkek megmentését tűzik ki céljukul. 2009-es adatok szerint számuk meghaladja a 50.000 (igen, jól olvastad: ötvenezer!) főt. Párosával (néha tolmáccsal) járják az utcákat, megszólítják az embereket, s a legkisebb hezitálásra is lecsapva spontán prédikációktól sem riadnak vissza.
Taktikájuk az apró lépéseké: egy átlagos keresztény/keresztyén ember fülét először Jézus neve és cselekedetei ütik meg, ami ugye kultúrkörünkben nem hangzik idegenül. Hát persze; Joseph Smith-szel, az egyiptomi nyelvű aranytáblákkal és a főhős mintegy negyven (egyidőben, párhuzamosan tartott) feleségével az ismerkedés elején nem nagyon villoghatnak.

A többnejűség a mormonokat érő kritikák és gyalázkodások közül a leggyakoribb, noha 1890 óta a ME (legalábbis hivatalosan) tiltja ezt a vonzó családmodellt. Nem volt könnyű menet, s a titkos (mert törvénytelen) poligámiát számos szakadár mormon felekezet (a fundamentalista ág) a mai napig is gyakorolja. Brigham Young, a Smithet követő egyházfő (1847 és 1877 között állt a ME élén) 54 feleséggel rendelkezett, akik összesen 56 gyermeket szültek neki. És biztosan nem a családi pótlék reményében.

Brigham Young a mai napig óriási tiszteletnek örvend a mormon közösségen belül (akinek ennyi neje volt, meg is érdemli...); róla nevezték el például Amerika legnagyobb felekezeti egyetemét, a Utah állambéli Provóban található Brigham Young Universityt, amelynek 35 ezer hallgatója van.

A másik közkedvelt taktikájuk, hogy egyszerűen azt kérik tőled: olvasd el a MK-t, majd dönts a továbbiakról. Ez végül is nem hangzik rosszul; az embernek van egy olyan érzése, hogy felnőttként kezelik, ugye?
Nos, a kicsit labilis lelkivilággal rendelkezők esetében a könyv elolvasása kellemetlen spirituális következménnyel járhat, ugyanis az áll benne (méghozzá ravasz módon csak az utószóban), hogy aki elolvasta és mégis úgy dönt, hogy köszöni, de nem kér a mormonizmusból, az az ember Isten szemében nagyobb és megátalkodottabb bűnös, mint az, aki azért nem tér meg, mert nem ismerte a tanokat.
Az egyházat bármilyen okból elhagyók sem számíthatnak könyörületre: totális kiközösítés lesz az osztályrészük; családtagjaikat és barátaikat eltiltják tőlük, s az sem utolsó szempont, hogy a ME mindent megtesz annak érdekében, hogy (elképesztő kapcsolatrendszere és befolyása minden kapacitását bevetve) az elbitangolt bárányok után nyúljon, megnehezítve (Utah államban gyakorlatilag lehetetlenné téve) további magánéleti vagy szakmai boldogulását.

Bárki aki valaha UTAH államban szembement e vallással az mind ráfizetett.

A vallás jogászai jelenleg is a scientológiai egyházhoz hasonlóan sok pert visznek hiszen egyre többen akarnak szabadulni ettől az "egyháztól". Az egyetlen megoldás számukra egy másik államban való letelepedés :( Utah államban minden vezető céges ember közalkalmazott tűzoltó rendőr bíró sheriff mindenki az egyház tagja! Az egyház korlátlan hatalmat és kontrollt gyakorol mindenki felett.
Érdekes adalék a ME-hoz, hogy (legalábbis ismereteim szerint) az egyházak közül egyedülálló módon nem csak a lelkedre, a pénzedre és a testedre feni a fogát, hanem a múltadra, sőt, az őseidre is. Támogatják a családfakutatásokat, mert (ahogyan ők mondják) az elődök nevének ismerete segít abban, hogy visszamenőlegesen (!) őket is megkereszteljék, illetve hát megtérítsék. Márpedig ki olyan elvetemült, hogy az örök világosságot és a földi létet követő megváltást akár csak utólag is megtagadja rég elhunyt őseitől?

Az egyik mormon alaptétellel zárjuk az első részt:

When our leaders speak, the thinking has been done. When they propose a plan, it is God's plan. [...] To think otherwise, without immediate repentance, may cost one his faith, may destroy his testimony, and leave him a stranger to the Kingdom of God!

Mindez annyit tesz magyarul, hogy:
"Onnan kezdve, hogy vezetőink szóltak, további gondolkodásnak nincs helye. Amikor ők cselekvési tervet javasolnak, az Isten cselekvési terve. [...] Erről - azonnali megbánás nélkül - másként vélekedni azzal a következménnyel járhat, hogy az ily módon cselekvő elveszíti hitét, bizonyossága megsemmisül, ő maga pedig idegenként fog bolyongani Isten Királyságában."


A vallás jelenleg:

A ME tehát nem más, mint régi ismerőseink, a szabadkőművesek egyik nyílt hadosztálya (létszámukat tekintve inkább hadseregcsoportja), akik a maszonikus Új Világrend minél hamarabbi eljövetelén munkálkodnak. Ezt természetesen a derékhad tagjai (a 176 országban tevékenykedő, körülbelül 30 ezer közösségbe szerveződő mezei egyházi hívek milliói) nem tudják, de a legfelső vezetés, élén a szerényen csak Tizenkét Apostolnak nevezett Központi Bizottsággal és magával az Elnökkel (milyen egyház már az, amelynek első embere elnöki címet visel..?) biztosan képben vannak.



Ahogy minden vallás úgy ez is közvetlenül ez is az NSA-be illetve Langleybe továbbíttja minden befolyt információját VILÁGBÓL.




A Mormon egyház ugyanúgy mint bármelyik vallás ill. szekta kifejezetten az információ mellett a hatalmas bevételre is ki van hegyezve. Ma jelenleg kb 15 millió tagja van az egyháznak és csak a leghalványabb becslések szerint is évi 12 milliárd $ a bevételük a tizedekből. (ez nem mellesleg meghaladja a GE bevételét!)
ÉS EZ ADÓMENTES!
Ebből persze valamennyit visszacsorgat a köz javára segélyek és humanitáriusnak nevezett intézkedések formájában, na meg az ötvenezer misszionárius is belekerül fejenként havi (mondjuk) ötszáz dollárba (vegyük figyelembe, hogy ezek a srácok főként olyan országokban tevékenykednek, ahol a létfenntartáshoz sokkal kevesebb pénz kell, mint az USA-ban). A fehér ingek, fekete nadrágok mosatása, a villanyszámla (na meg az a rengeteg, zománcfehérítő fogkrém) elvisz további pár száz dollárt. Legyen további ezer havonta per kopf.

És akkor azt nem is vettem figyelembe, hogy a mormon szabályok szerint az ifjú misszionáriusok maguk állják (!) a küldetés alapszámláját (átlagosan havi 500 dollárt); olyan is van, hogy bankkölcsönt vesznek fel, csak hogy elmehessenek téríteni!



Az egyház legfelsőbb körei (a legeslegfelsőbb) természetesen a Vatikán falain belül van azon belül is az Opus Dei csoport kezében érnek egybe!


A valláson belül A Tizenkét Apostol Kvóruma (Quorum of the Twelve Apostles), a legfelsőbb egyházi szerv.(képen)
Tagjai próféták, látnokok és kinyilatkoztatók a mormon tanok értelmében a saját vallásukban szavuk egyenlő Isten szavával és megkérdőjelezhetetlen minden tag számára!
Az egyházban 15 apostol van, azonban közölük csak 12 tagja ennek a kvórumnak (a másik három apostol az Első Elnökség három tagja). A legrégebben szolgáló apostol a Tizenkét Apostol Kvórumának elnöke. Az egész egyházi struktura természetesen szabadkőműves és lovagrendi felügyelet alatt áll és felépítése ugyanolyan piramisszerű mint minden ilyen szervezeté a földön.



A jelenlegi vezető:  Russell M. Nelson 33 szk. Utah


Elődje 2018-ig!

Thomas Spencer Monson 33 Szk. (Utah Grand Lodge)
2008. óta vezető.....
(képen barátjával BUSH volt elnökkel amikor is az Salt Lake City-be ment hozzá látogatóba! (szabadkőműves kézfogás)



Az ürge akkora ász a szabadkőművesek között olyan nagy a tiszteletbeli tagsága hogy Utahban páholyt neveztek el róla még éltében!
Ezt csak is a legmagasabb hermetikus mágiával és egyéb okkult ősi dolgok és a legfelsőbb legtitkosabb szervezetek és a legmagasabb szabadkőműves titulusokkal lehetséges!

facebook.com/teerpaakofficial
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el